Remont Siedliska nad Kanałem Augustowskim
4
Powierzchnia użytkowa: 88,5 m²

Remont Chaty Mazurskiej w Gałkowie


Gałkowo to urocza wieś w gminie Ruciane Nida, znana przede z różnych wydarzeń hippicznych. W roku 2010 zgłosił się do nas świeżo upieczony właściciel jednej z chałup. Dom ten był w stanie opłakanym, a jego wygląd był na tyle zniechęcający że najwięksi optymiści nie widzieli sensu w ratowaniu go.
Z różnych powodów przede wszystkim formalnych należało go jednak wyremontować a nie burzyć. Dlatego też w naszej pracowni powstał projekt remontu, a następnie wykonaliśmy ten remont. Zaczęliśmy od góry usuwać elementy uszkodzone lub niepotrzebne. Cały dach i strop zostały usunięte. Gdy doszliśmy do ścian, okazało się że pod brzydkimi tynkami kryją się drewniane bale. Zniszczone elementy w tych ścianach zostały wymienione na nowe, które uprzednio zostały opalone tak żeby nie różniły się niczym od starych.
W trakcie prac okazało się, że pod całym budynkiem znajdują się piwnice które zostały odgruzowane, wzmocnione i przystosowane do użytkowania.
Fundament z zewnątrz został wzmocniony opaskami żelbetowymi. Z zewnątrz cokół został obmurowany ciosami z granitu polnego.
Wykonaliśmy nową werandę. Okna zostały wykonane na sposób starodawny jako okna skrzynkowe, szklone z użyciem kitu. Wokół okien powstały nowe opaski
i okiennice. Efekt końcowy cieszy oko i aż trudno uwierzyć że to ten sam dom co dawniej.

Autor projektu: architekt Piotr Olszak


Google Plus for the Publisher Google Plus for WebPage Creator