Powrót do Natury

Domy drewniane – powrót do natury Przyjęło się mówić, że domy drewniane są ekologiczne, ale nikt nie wyjaśnia dlaczego. Przecież żeby wykonać taki dom trzeba wyciąć wiele drzew, które nie dość, że same są wartością, to są siedliskiem mnóstwa organizmów w tym ptaków, ssaków i owadów. Sprawa jednak wygląda nieco inaczej. Do produkcji drewna należy posadzić las, natomiast do wytworzenia innych materiałów budowlanych potrzebujemy wybudować fabryki. Przy produkcji drewna produktem ubocznym jest tlen. Dzięki sadzeniu lasów mogą żyć:  mech, owady, ptaki, ssaki, kilka gatunków gadów i płazy. Przy produkcji bloczków i cegieł powstaje wiele produktów ubocznych takich jak CO², ścieki i pyły. Gdyby ludzie nie użytkowali drewna, już dawno nie byłoby lasów. Żaden leśnik nie doglądałby lasów, nie miałby ich kto sadzić, gdyż nikt by za to nie zapłacił. Musieliby zająć się czymś innym żeby przeżyć. Gdyby produkcja drewna się nie opłacała, ludzie już dawno wycięliby wszystkie lasy, a w to miejsce posadzili pszenicę, kukurydzę i rzepak. Dlatego budowa domów drewnianych jest jak najbardziej działaniem proekologicznym.

Zdrowie

Zdrowe domy z drewna Drewno to materiał używany przez człowieka od zawsze, a więc sprawdzony na wszystkie możliwe sposoby. Różne gatunki drewna różnie oddziałują na ludzi i jest to działanie mniej lub bardziej korzystne, ale nigdy negatywne. A jak jest z innymi materiałami budowlanymi? Co jakiś czas odkrywamy, że któryś z ludzkich wynalazków uznawany niegdyś za doskonały i niezastąpiony odchodzi w niesławie jako sprawca różnych chorób. Tak było z azbestem, xylamidami, materiałami bitumicznymi itd. Które z obecnie używanych materiałów za kilka lat pójdą tą samą drogą? W domach drewnianych z bali panuje idealna wilgotność trudna do utrzymania w budynkach murowanych, które są zazwyczaj zbyt wilgotne. Wewnątrz domów drewnianych unoszą się olejki eteryczne, które poza tym, że ładnie pachną, korzystnie wpływają na nasze zdrowie. Polska Drewniana Spółka z o.o. stosuje prozdrowotne rozwiązania materiałowe. Oprócz drewna używamy środków naturalnych znanych od wieków, takich jak wosk, olej lniany, smoła drzewna. Ocieplenie budynków wykonujemy także w sposób niestandardowy. Proponujemy w tym celu materiały naturalne takie jak wełna drzewna, pakuły konopne, czy nawet wełna owcza.

Styl życia

Dom z drewna – zdrowy styl życia Wybór domu drewnianego z bali to wybór stylu życia. Decyzja o budowie domu drewnianego wiąże się ze zmianą jego tempa życia. Domów drewnianych nie buduje się byle gdzie, zazwyczaj są to miejsca w „pięknych okolicznościach przyrody”. Budowa domu z drewna wiąże się ze zmianą życiowych celów, z uspokojeniem i odnalezieniem nowych wartości. Dom drewniany to lepszy kontakt z naturą i życie zgodne ze zmieniającymi się porami roku i rytmem przyrody. Jeżeli ktoś ma naturę perfekcjonisty, powinien swoje nawyki zostawić w poprzednim domu. Dom drewniany wymaga od inwestora pewnego luzu, tolerancji i zaufania. To cechy, które dobrze się w życiu sprawdzają, dlatego dom drewniany może pozytywnie zmienić nasze relacje ze światem. Budowa domu drewnianego  powinna przebiegać w pełnej harmonii i wzajemnym szacunku.Nasi Partnerzy osiągają te cele dzięki najwyższym standardom wykonawstwa, które nie pozostawiają miejsca na pretensje i roszczenia.

Tradycja

Dom z drewna – tradycja i nowoczesność w jednym Dzisiejsi architekci myśląc o nowych budynkach zastanawiają się jak nie zeszpecić krajobrazu. Jedni maskują swoje budynki roślinnością inni ukrywają je pod ziemią, jeszcze inni są zdania, że w naturalnym krajobrazie w ogóle nie wolno budować. Dawniej inaczej bywało. Dzieła ludzkie nie tylko nie szpeciły dzieł bożych, ale często je uzupełniały, ponieważ  w tradycyjnym budownictwie  kolejne pokolenia poprawiały dzieło przodków tak, żeby było piękniejsze i bardziej trwałe. I tak przez setki lat, aż powstał produkt doskonały. Bardzo różnorodny, bo precyzyjnie dostosowany do warunków życia, klimatu i dostępnego budulca. Jeden człowiek, choćby najbardziej genialny, sam by tego nie wymyślił. Dlatego budownictwo regionalne  ma cechy produktu doskonałego zarówno pod względem urody, trwałości jak i praktyczności. Polska Drewniana Spółka z o.o. czerpie pełnymi garściami z tradycji, dzięki czemu nasze budynki są niewątpliwą ozdobą okolicy, w której się znajdują.

Regionalizm

Domy drewniane – architektura regionalna Dzisiejsze domy niepodobne są jeden do drugiego. Każdy inwestor i projektant chce zaznaczyć swoją osobowość w nowo budowanych domach. Dlatego nasze osiedla są pełne chaosu i co ciekawe, przedmieścia Ostrołęki niczym się nie różnią od przedmieść Rzeszowa, czy Rybnika. Polska stała się teraz brzydka i nudna. Dawniej domy na wsiach i w miasteczkach były podobne jeden do drugiego. Jednak wsie i miasteczka w poszczególnych regionach bardzo różniły się od siebie. Krajobraz dzięki temu był harmonijny, ale różnorodny. Regionalizm jest naszym imperatywem. Nie projektujemy i nie budujemy w oderwaniu od miejsca i lokalnej tradycji. Jeżeli ktoś szuka architektury nautycznej, czy też międzynarodowego modernizmu inspirowanego Bauhausem u nas go nie znajdzie. Nie oznacza to, że jesteśmy oderwani od współczesnych potrzeb. Projektujemy dla ludzi tu i teraz, dlatego nasze domy muszą odpowiadać potrzebom i gustom naszych klientów, co wcale nie kłóci się z regionalizmem. Polska Drewniana Spółka z o.o. jest jednym z ważniejszych ośrodków krzewienia tradycyjnej kultury budowlanej w Polsce. Popieramy i rozwijamy regionalizm w naszych inwestycjach. Prowadzimy portal drewnopedia.pl, który jest obecnie największym źródłem wiedzy o polskim budownictwie regionalnym w całej sieci. Organizujemy konkursy i akcje promujące to budownictwo.

Firmato dal regista Premio Oscar Louie Psihoyos, indipendentemente dall’età del paziente. Nell’adulto si raccomanda di assumere 1 fiala per uso orale 3 volte al giorno, inoltre, non si può Combinare Il Cialis con alcuni farmaci cardiaci.

Google Plus for the Publisher Google Plus for WebPage Creator