Domy drewniane z bali – dobre projekty

Piękno polskiego krajobrazu kojarzy się przede wszystkim ze wspaniałą przyrodą i niepowtarzalną drewnianą architekturą. Polska zawsze obfitowała w lasy, dlatego drewno było podstawowym budulcem do wznoszenia domostw. W trakcie minionych wieków polska architektura domów z drewna wykształciła swój własny, bardzo bogaty i zróżnicowany regionalnie styl, który łączy różne wpływy, pochodzące zarówno z zachodu, jak i ze wschodu.

Niestety koszmar architektoniczny PRL-u na stale zniekształcił harmonijny obraz polskiej wsi, a powstałe osiedla bloków PGR-owskich są zupełnie niedopasowane do pierwotnej zabudowy. Spowodowało to, że piękne domy z drewna i domy z ciosanych bali zaczęły masowo zanikać z polskiego krajobrazu. Zastąpiły je pustakowe sześciany, które powstawały w całkowitym odcięciu od tradycji regionalnej architektury

Pomimo tych niekorzystnych okoliczności, w Polsce do dzisiaj zachowało się wiele perełek architektury drewnianej, a nasze unikalne domy i kościoły z drewna wciąż zachwycają turystów podróżujących po Warmii i Mazurach, górskich miejscowościach albo innych malowniczych terenach naszej ojczyzny.

Ostatnio widoczny jest renesans architektury drewnianej w Polsce. Rodacy coraz częściej, chcąc uciec od miejskiego zgiełku, decydują się na przeprowadzkę do wolnostojącego domu z drewna albo wznoszą na działkach pod miastem drewniane domy z bali.

Polska Drewniana Sp. z o.o. to firma zajmująca się projektowaniem i budową domów drewnianych z bali. Nasz zespół tworzą pasjonaci polskiej architektury drewnianej. Zależy nam nie tylko na zaprojektowaniu wygodnego i komfortowego domu z drewna, ale również na wkomponowaniu go w okoliczną zabudowę i bezpośrednie otoczenie. Tworzone przez nas domy z bali i klasyczne domy drewniane są projektowane w zgodzie z regionalną architekturą. Dzięki temu nasze konstrukcje cieszą oko i serce właściciela, a także przywracają naturalne piękno polskiego krajobrazu.

Zawiedziesz się, jeżeli zlecisz nam wykonanie sztampowego projektu domu drewnianego albo nudnej kalki domu z bali – nasze projekty są bowiem nietuzinkowe, a każdy z nich wyróżniają niesamowite detale. Z pewnością nie zawiedziemy Cię, jeżeli chcesz mieć dom, który będzie emanował naturalnym pięknem i doskonale wpasuje się w otoczenie. Dbałość o szczegóły sprawia, że nasze projekty domów drewnianych z bali cieszą nie tylko oko właściciela, ale również wszystkich miłośników pięknego krajobrazu.

Domy drewniane to rozwiązanie w pełni ekologiczne, dlatego wskazane są dla tych z nas, którzy pragną powrócić do życia w zgodzie z rytmem natury. Przeprowadzka do domu z drewna jest również zmianą stylu życia na zdrowy i pozbawiony stresu. Dom wykonany z drewna daje poczucie ciepła i sprawia, że domownicy mają wrażenie stałego kontaktu z naturą, które jest tak bardzo potrzebne w dzisiejszym „zabieganym” społeczeństwie.
Oferujemy naszym klientom również renowację i przeniesienie istniejących domów z drewna w inne miejsce. W dotychczasowej działalności mieliśmy zaszczyt odnowić wiele zabytków architektury drewnianej na terenie np. Mazur. Zdobyte doświadczenie pozwala nam na przeniesienie drewnianych domów z bali na wskazane przez Was miejsce i przeprowadzenie niezbędnych prac adaptacyjnych, które przywrócą im naturalny blask zaklęty w wiekowych drewnianych balach.

Google Plus for the Publisher Google Plus for WebPage Creator