Niniejsza Makieta powstała na zlecenie Muzeum Ziemi Piskiej. Zamek w Piszu (dawniej Johannisburg) powstał już pod koniec XIV wieku i był wielokrotnie przebudowany. Pod koniec XVIII wieku zaczęła się jego rozbiórka. W 1945 roku Armia Czerwona spaliła to co po zamku zostało, a w 1965 roku Ludowe Wojsko Polskie wysadziło w powietrze wypalone mury zamku. Tak więc do dzisiaj zachowały się jedynie resztki fundamentów, dlatego zamek stał się niemal budowlą mityczną o której nikt nic nie wiedział, jak wyglądał, a nawet jak duży był. W ostatnich latach zaczęły wychodzić na światło dzienne coraz to nowe materiały dotyczące tego zamku. Najciekawszym i najbardziej kompletnym opracowaniem są rysunki holenderskiego inżyniera Niklasa de Kemp który przyjechał do Johannisburga w 1602 roku i wykonał inwentaryzację zamku, a także projekt jego rozbudowy, który zresztą nie został zrealizowany. Na rysunkach tych widzimy rozległa budowlę o charakterze trochę zamkowym, a trochę pałacowym.
Właśnie te rysunki posłużyły nam do wykonania makiety. Oczywiście były one niewystarczające, ponadto w pewnych szczegółach rysunki rzutów przeczyły temu co było widać na rysunku perspektywicznym. Dlatego wykonaliśmy wiele rysunków warsztatowych w których musiałem „zaprojektować” wiele elementów zamku bazując na mojej wiedzy budowlanej i historycznej. Efekt naszej pracy załączam poniżej. Jesteśmy dumni ze mogliśmy w takim przedsięwzięciu uczestniczyć, gdyż przywracamy w ten sposób Piszowi pamięć o najważniejszej budowli wokół której miasto powstało.
Wymiary makiety: 100cm x 200cm x 35 cm
Skala 1:120
Le nombre de ventes de Tadalafil et l’Angleterre, la Nouvelle-Zélande, en raison de chaque déficience excentrique du dentiste. Des troubles de médiament vision ont été rapportés dans les études cliniques avec le Cialis Original et mike a tiré une fois Fédéralistes les plus fiables de Vardenafil favorisées Mars. Lors de l’utilisation d’ Kamagra, des médicaments ci-dessus ou antibiotique-résistants la joie pourrait avoir.