Leśniczówka– dom drewniany w Wesołowie
Lesniczowka Wesolowo 2
Powierzchnia użytkowa: 137,0 m²
Leśniczówka Mazurska
Lesniczowka Mazurska 2 1600
Powierzchnia użytkowa: 252,2 m²
Dwór Myśliwski
Dwór Myśliwski
Powierzchnia użytkowa: 379,6 m²
Ośrodek Edukacji Ekologicznej Nadleśnictwa Spychowo
Ośrodek Edukacji Ekologicznej Nadleśnictwa Spychowo
Powierzchnia użytkowa: 552,0 m²

Leśniczówka– dom drewniany w Wesołowie

Powierzchnia użytkowa: 137 m2


Leśnictwo Wesołowo należy do Nadleśnictwa Wielbark. Leśniczówka znajduję się  przy trasie Wielbark – Jedwabno, na samym początku wsi Wesołowo, jadąc od strony Jedwabna.
W sąsiedztwie leśniczówki płynie malownicza rzeka Omulew. Leśnictwo Wesołowo obejmuje bezludne tereny dawnego poligonu Muszaki. Znajduje się tutaj wiele pięknych zakątków, wśród których szczególnie warte są obejrzenia, położone nad Omulwią, ruiny wsi Małga z zachowaną wieżą kościelną.
Osada leśna znajduje się na skraju wsi, na działce dotychczas niezabudowanej. Składa się z dwóch budynków: leśniczówki i budynku gospodarczego.
Leśniczówka to dom drewniany, podpiwniczony. Ściany drewniane wykonane są w technologii wieńcowej z bala 14 x 28 wiązanego w narożach na jaskółczy ogon. Dach o konstrukcji krokwiowej z osadzeniem krokwi w murłacie, pokryty jest dachówką ceramiczną, tak jak wszystkie stare budynki w tej okolicy.
Piwnica leśniczówki zajmowana jest przez kotłownię, skład opału i pomieszczenia gospodarcze. Parter zajmowany jest przez kancelarię z toaletą, kuchnię, salon, pokój i łazienkę. Na piętrze są cztery pokoje, łazienka i garderoba. Budynek gospodarczy posiada dwa stanowiska garażowe, dwa niewielkie pomieszczenia gospodarcze oraz zadaszenie do suszenia opału.
W tej okolicy zaprojektowałem jeszcze dwie podobne leśniczówki: Sadek i Dębowiec dla Nadleśnictwa Jedwabno. Te oraz inne projekty domów drewnianych możecie zobaczyć na naszej stronie internetowej. Jesteśmy ponadto wykonawcą domów drewnianych i zajmujemy się również przenoszeniem drewnianych budynków i ich renowacją.

Autor: architekt Piotr Olszak

Powierzchnia użytkowa137,0 m2
Powierzchnia zabudowy123,7 m²
Wysokość kalenicyok. 8,09 m
Cena ProjektuSprawdź...

Google Plus for the Publisher Google Plus for WebPage Creator